Vyklízecí firma se může hodit i při stěhování


Převzít byt do užívání po bývalém majiteli v případě koupě se někdy neobejde bez svízelných situací. Představte si jednu z nich, která se skutečně přihodila, a je to teprve pár let. Obě strany (prodávající i kupující) se dohodly po absolvování všech administrativních a právních úkonů na určitém datu, řekněme na prvního května, kdy dojde k předání bytu – klíčů od bytu, od domu a od dvou sklepních kójí. Součástí dohody bylo předat byt v dobrém technickém stavu a samozřejmě prázdný, pouze s kuchyňskou linkou a funkční koupelnou a toaletou.

stěhování mladého páru

Nadešel den D a původní majitel nedodržel slovo – byt sice předal nepoškozený a v dobrém technickém stavu, ale plný původního vybavení – v obýváku i v ložnici se nacházely staré postele, sedací souprava, obývací stěna, koberce a stará svítidla. K tomu všemu byly obě sklepní kóje plné starého haraburdí – mimo jiné i lyží, nefunkční mikrovlnné trouby, rozbitých bruslí a dokonce i kompotů.

vyklízení bytu

Problém byl ale v tom, že druhý den měla přijet stěhovací firma a přivézt kompletní vybavení stěhovaného bytu, což ovšem znamenalo, že by se již do nového bytu plného věcí skoro nic nevešlo. Co teď? Zbývalo na poslední chvíli někde shánět bikran a vyklidit byt ještě před tím, než dorazí stěhováci, takže stres, jako hrom.

Kdyby byl nový majitel bytu prozíravější, zajistil by si předem vyklizení bytu u profesionální firmy, která by se zároveň mohla postarat o odvoz všech nepotřebných věcí na sběrná stanoviště, včetně nebezpečných předmětů, které se v bytě či ve sklepě nachází. Odpadl by tím zbytečný stres a chaos, což by se také projevilo na zdraví dotyčného jedince, protože podobné extrémní stresy mohou vést i k infarktům myokardu, mozkovým mrtvicím a různým psychózám, depresím a úzkostem. Nestresujte se zbytečně, když nemusíte, a zorganizujte vaše stěhování tak, aby proběhlo co nejvíce v poklidu.