Necháme si postavit pletivový plot


Máte v úmyslu vystavět kolem vašeho pozemku oplocení z drátěného pletiva, protože vám vyhovuje mít hezký výhled do krajiny? Pokud tomuto řešení dáte přednost před zdivem, získáte i jiné výhody, například pletivový plot je levnější, než zdivo, má velmi dlouhou životnost a staví se poměrně rychle. Plot si můžete postavit sami, ovšem je zde jistá možnost svěřit výstavbu profesionálům. V čem je toto řešení výhodné?

Výkopové práce – teoreticky lze plotové pletivo natáhnout na trubky zatlučené do země kladivem, ale toto vám nemůžeme doporučit, protože takový plot nebude dostatečně pevný a soudržný. Trubky je zapotřebí do země ukotvit zabetonováním, a to buď jednotlivě, anebo pomocí betonového soklu. Tyto zemní práce za vás ale může vykonat specializovaná firma, která staví pletivové ploty.

plot v zimě

Natažení pletiva – jakmile jsou trubky zabetonované v zemi a beton je dostatečně tvrdý, je možné přikročit k natažení plotového drátu. Ten se upíná v horní a dolní části trubek a případně i uprostřed, v závislosti na výšce oplocení. Následně se na drát připevňuje pletivo, a pokud jste to nikdy neprováděli, můžete být překvapeni, jak namáhavá https://wol.jw.org/cs/wol/d/r29/lp-b/1200002657 pracovní činnost to je. Musíte mít také patřičný cvik, jinak se bude pletivo kroutit a nebude dostatečně natažené.

ptáček na pletivu

Jaké pletivo zvolit – plotová pletiva se vyrábí ve dvou základních modifikacích, za prvé to může být pozinkovaný drát, který sice odolává korozi, ale jen do určité míry a je vhodné pletivo natřít. Za druhé může být pletivo potažené plastem a tehdy jde o dokonalé bezúdržbové řešení, kdy samozřejmě není nutný žádný nátěr. Poplastované pletivo je sice dražší, ale ne tak výrazně.

Pletivové ploty mohou být také doplněné živým plotem, například tak, že pletivo bude natažené na vnější hraně pozemku a živý plot vysázíte před něj, takže zevnitř pletivo nebude vidět.